Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

ch impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufaz

Odzież medyczna - ważniejsza niż myślisz

Jak działa defibrylator

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach). Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufazowe. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2010, dotyczącymi strategii defibrylacji, zalecane są następujące wyładowania:

defibrylator jednofazowy:
pierwsze wyładowanie ? 360 J,
drugie i kolejne wyładowania ? również 360 J;
defibrylator dwufazowy:
pierwsze wyładowanie ? od 150 do 200 J,
drugie i kolejne wyładowania ? od 150 do 360 J.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator


Różne środki do gabinetów lekarskich

W sprzedaży dostępne są różne środki do gabinetów lekarskich i pokojów pielęgniarek. Dzieje się tak dlatego, że do lekarzy trafiają pacjenci z różnymi schorzeniami, którzy czasami wymagają natychmiastowej interwencji. Dlatego na wyposażeniu gabinetów lekarskich znajdujących się w przychodniach znajdują się różne środki opatrunkowe oraz takie środki, które służą udzieleniu natychmiastowej pomocy osobie chorej. W celu udzielenia takiej pomocy lekarze i pielęgniarki potrzebują również odpowiednich narzędzi i sprzętów medycznych. Dodatkowo w gabinetach urazowych znajdują się środki pozwalające na nakładanie gipsu na złamane kończyny, a w gabinetach alergologicznych środki odczulające. Większą ilość tego rodzaju środków można znaleźć na szpitalnych oddziałach ratunkowych.


Definicja skalpela

Skalpel - mały, bardzo ostry nożyk, pierwotnie chirurgiczny, o jednostronnym ostrzu. Często wykonany z węgliku tytanu (TiC) (ze względu na jego twardość). Używany w chirurgii do cięcia tkanek miękkich, ale i wszędzie tam, gdzie jego cechy mogą być szczególnie przydatne, np. w modelarstwie, poligrafii.

Większość obecnie używanych skalpeli posiada wymienne, jednorazowe ostrza, osadzane w metalowej rękojeści lub są to jednorazowe narzędzia z metalowym ostrzem osadzonym w plastikowej rączce.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skalpel



© 2019 http://estetyczna-dermatologia.wroclaw.pl/