O taksówkach i transporcie osobowym i publicznym

kipedii - taksówkaTaksówka ? środek transportu miejskiego, licencjonowany samochód osobowy do wynajęcia wraz z kierowcą, nieposiadający z góry określonych tras. Według polskiego prawa o ruchu drogowym taksówka to pojazd samocho

O taksówkach i transporcie osobowym i publicznym Nie wiadomo kiedy będziemy potrzebowali usług typu: , dlatego należy zapamiętać numer lub adres strony w razie potrzeby skorzystania z tego typu usług. O taksówkach i transferach.

Cytat z Wikipedii - taksówka

Taksówka ? środek transportu miejskiego, licencjonowany samochód osobowy do wynajęcia wraz z kierowcą, nieposiadający z góry określonych tras.

Według polskiego prawa o ruchu drogowym taksówka to pojazd samochodowy, odpowiednio wyposażony i oznaczony, przeznaczony do przewozu osób w liczbie nie większej niż 9 łącznie z kierowcą oraz ich bagażu podręcznego za ustaloną na podstawie taksometru opłatą.

Służy do świadczenia nieregularnych usług przewozowych, pasażerskich lub pasażersko-towarowych, zazwyczaj stosunkowo niewielkiej odległości, w granicach miasta lub jego okolic. W wielu miastach na świecie, taksówki są malowane na jednolity kolorem np. w Wielkiej Brytanii czarny, w Niemczech kremowy, w USA i Azji żółty.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówka


W miejskim krajobrazie: Taksówki

Taksówki tak bardzo wpisały się w miejski krajobraz, że ciężko wyobrazić sobie Polskie czy jakiekolwiek inne miasto bez nich, jadących gdzieś w tle. Taksówki są wręcz niezbędnym elementem miejskiego ruchu i transportu osób- część podróżujących nie wyobraża sobie bez nich życia.

W większych miastach firmy taksówkarskie wprowadzają dodatkowe usługi oraz promocje mające zachęcić do stałego korzystania z ich usług. Do takich usług można zaliczyć np. dowóz jedzenia z restauracji, która dowozu nie oferuje, albo dowiezienie zakupów prosto pod nasze drzwi.


Kierowca zawodowy. Definicja z Wikipedii

Kierowców, którzy pobierają pensje kierując autami przewożącymi ważne osoby określa się szoferami. Słowo szofer wywodzi się od francuskiego terminu chauffeur (pol. palacz)1, ponieważ pierwsze pojazdy (w tym ich kolejowe i morskie odpowiedniki, tj. parowce, parostatki itp.) napędzane były silnikami parowymi wymagającymi obsługi palacza. W węższym znaczeniu szoferem można określić kierowcę zatrudnionego do prowadzenia samochodów luksusowych (duże sedany lub limuzyny). Szofer może być zaliczany do tzw. służby domowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kierowca



© 2019 http://estetyczna-dermatologia.wroclaw.pl/